MNISZEK LEKARSKI

Mniszek pospolity, zwany potocznie mleczem lub dmuchawcem, jest tak powszechny, że wręcz zdajemy się go nie zauważać. Tymczasem jest to roślina o wszechstronnych właściwościach leczniczych i rewelacyjny środek na wiosenne oczyszczenie  organizmu. Poznajcie powody, dla których warto sięgać po mniszek lekarski.

Mniszek lekarski - doskonały środek na wiosenne oczyszczenie organizmu z toksyn

Mniszek pospolity wspomaga pracę wątroby i nerek - narządów odpowiedzialnych za usuwanie z organizmu toksyn i ubocznych produktów przemiany materii. Mniszek korzystnie wpływa również na tempo metabolizmu i działa moczopędnie. Wszystko to sprawia, że roślina intensyfikuje oczyszczanie organizmu.

Działanie i zastosowanie: Korzeń mniszka lekarskiego jest jednym z najbardziej efektywnych ziół oczyszczających. Działając głównie na wątrobą oraz pęcherzyk żółciowy pomaga w wydalaniu zbędnych produktów przemiany materii. Mniszek lekarski również pobudza pracę nerek zmuszając je do wydalania toksyn poprzez mocz. Dzięki swoim licznym właściwościom leczniczym mniszek lekarski jest używany na wiele problemów zdrowotnych, między innymi na zatwardzenia, problemy skórne (trądzik, łuszczyca), problemy reumatyczne (skaza moczanowa, zapalenie kości i stawów).